

| Parameter | Value |
|---|---|
| Power Rating | 250 mW |
| Tolerance | 1 % |
| RoHS | Compliant |
| Max Operating Temperature | 125 °C |
| Min Operating Temperature | -55 °C |
| Temperature Coefficient | 50 ppm/°C |
| Composition(Kit Type) | Metal Film |
| Number of Terminations | 2 |
| Packaging | Box |
| Resistance | 220 Ω |
Stock: 865
Distributors
pcbx
Unit Price$0.02372
Ext.Price$0.02372
| Qty | Unit Price | Ext.Price |
|---|---|---|
| 1 | $0.02372 | $0.02372 |
| 10 | $0.01186 | $0.11860 |
| 50 | $0.00912 | $0.45600 |
| 100 | $0.00809 | $0.80900 |
| 500 | $0.00718 | $3.59000 |
| 1000 | $0.00653 | $6.53000 |
| 3000 | $0.00593 | $17.79000 |
| 5000 | $0.00539 | $26.95000 |
| 10000 | $0.00506 | $50.60000 |
| 30000 | $0.00475 | $142.50000 |
| 50000 | $0.00446 | $223.00000 |
